Lista e PS/ Tërhiqet përfektja e Vlorës, nuk është e kënaqur me renditjen

Prefektja e Vlorës, Etjona Hoxha e cila është në listën e kandidatëve të Partisë Socialiste për qarkun e Vlorës, sot është tërhequr nga kandidimi.

Sipas saj, arsyeja ka të bëjë me renditjen në listën e PS. Prefektja Hoxha është e pakënaqur me këtë renditje dhe ka vendosur që të tërhiqet nga kandidimi për deputete.Ajo reditej e 9 në listë dhe ka pretenduar të renditet më lartë.

Qarku Vlorë:

Damian Gjiknuri

Vilma Dello

Alket Hyseni

Vullnet Sini

Andrea Marto

Edi Rama

Edmond Leka

Fatmir Velaj

Etjona Hoxha

Ramuz Çuçi

Adrian Gurma

Elona Hodaj

Suela Kotolloshi

Gazeta Impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne