LISTA ME EMRA/ Kush janë deputetët që konfirmuan pjesëmarrjen në takimin e thirrur nga Gazment Bardhi! Idrizi dhe Doda ‘distancohen’

Rreth 41 deputetët të opozitës kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e thirrur nga kreu i Grupit të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi.

Sot eshte zbardhur listën e deputetëve që kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e Bardhit, ndërkohë që 11 deputetët janë pozicionuar qartë pro Lulzim Bashës.

Nuk kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin me Gazment Bardhin, deputetët: 1 . Oriela Nebiaj, 2. Agron Shehaj, 3. Emilja Koliqi, 4. Mesila Doda, 5. Shpetim Idrizi ,6. Nustret Avdullai, 7. Gezim Ademi.

Ndërkohë që mësohet se deputetja Ilda Dhori do të mungojë për shkaqe personale, por është shprehur dakord me takimin.

Ajo qe bie ne sy është fakti se në ketë takim do të jenë edhe aleatet e PD-se, Fatmir Mediu, Agron Duka, Dashamir Shehi, Vangjel Dule, ndërsa nuk është përgjigjur nëse do jetë në ketë takim Shpëtim Idrizi dhe Mesila Doda.

 Do marrin pjese ne takimin e thirrur nga Gazment Bardhi

 1. Gazment Bardhi
 2. Ervin Salianji
 3. Ferdinand Xhaferraj (E konsideron aktivitet opozitar)
 4. Agron Gjekmarkaj
 5. Sali Berisha
 6. Flamur Noka
 7. Edi Paloka
 8. Albana Vokshi
 9. Luan Baci
 10. Oerd Bylykbashi
 11. Tomorr Alizoti
 12. Tritan Shehu
 13. Edmond Sapho
 14. Elda Hoti
 15. Asllan Dogjani
 16. Sorina Koti
 17. Lindita Metaliaj
 18. Greta Bardeli
 19. Kasem Mahmutaj
 20. Ina Zhupa
 21. Kastriot Piroli
 22. Isuf Celaj
 23. Ludovik Hasani
 24. Bujar Leskaj
 25. Saimir Korreshi
 26. Dhurata Cupi
 27. Jorida Tabaku
 28. Xhelal Mziu
 29. Dashnor Sula
 30. Lefter Geshtenja
 31. Qani Xhafa
 32. Zheni Gjergji
 33. Bledion Nallbati
 34. Flamur Hoxha
 35. Helidon Bushati
 36. Dashamir Shehi
 37. Fatmir Mediu
 38. Agron Duka
 39. Vangjel Dule
 40. Ramdan Likaj
 41. Petrit Doda

Deputetet te cilët nuk janë përgjigjur

 1. Oriela Nebiaj
 2. Agron Shehaj
 3. Emilja Koliqi
 4. Mesila Doda
 5. Shpetim Idrizi
 6. Nustret Avdullai
 7. Gezim Ademi

Do te mungoje:

Ilda Dhori (Do të mungojë për shkaqe personale. Është dakord me mbledhjen)

Deputetet e pozicionuar me Lulzim Bashen

 1. Lulzim Basha
 2. Oriola Pampuri
 3. Andia Ulliri
 4. Merita Bakiu
 5. Kreshnik Collaku
 6. Flutura Açka
 7. Enkelejd Alibeaj
 8. Eralda Bano
 9. Arbi Agalliu
 10. Selaudin Jakupllari

/Panorama

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne