Luan Rama sfidon rusofobine amerikane, takon Vladimir Putinin

Deputeti i LSI, Luan Rama postoi sonte një fotografi me presidentin rus, Vladimir Putin. Takimi është bërë në Asamblenë e Përgjithshme të Unionit Ndërparlamentar.
“Shën Petërsburg: me Presidentin e Federatës Ruse, Vladimir Vladimiroviç Putin, pas seancës solemne të Asamblesë së Përgjithëshme të Unionit Ndërparlamentar”, – shkruan Luan Rama pas takimit.

Takimi i Rames ne Shen Petersburg vjen ne nje kohe qe FBI dhe amerikanet e trajtojne Shqiperine si toke te pushtuar. Kercenojne deputetet shqiptare dhe nxisin rusofobi ne media dhe politike. Megjithate, Luan Rama ka sfiduar friken dhe ka treguar qe edhe shqiptaret mund te shkojne ne Rusi dhe takohen me presidentit e fuqishem rus, Vladimir Putin.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne