Lulzim Basha i përgjigjet Edi Ramës: Ed Mashtrusi, lexo njëherë Kushtetutën

Në një status në Facebook, Basha e quan mashtrues Edi Ramën duke i sugjeruar që të lexojë Kushtetutën dhe pas të bëjë deklarata të nxituara apo politike. Në këtë rast, Basha i referohet deklaratës së Kryeministrit që pohoi se kandidati për President mund të jetë edhe nga diaspora.

Kushtetuta e ndalon përzgjedhjen e një kandidati për President që nuk ka jetuar rezident në Shqipëri për të paktën 10 vjet.

#EdMashtrusi lexo njehere Kushtetuten e Shqiperise pastaj ti kendojme Rezolutat e Partise Popullore Europiane…”, shkruan Lulzim Basha në Facebook.

Gazeta Impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne