Historia

Marin Mema kerkon kockat e Skenderbeut ne xhamine Selimije te Lezhes

Marin Mema, Paulin Zefi, Pellumb Xhufi, Ilirjan Gjika dhe Moikom Zeqo, te gjithe kerkojne ti gjejne varrin e humbur Skenderbeut ne Top Channel.

Ne emision tregohet sesi Frano Prendi dhe Enver Hoxha shkaterruan xhamine e Lezhes dhe varrin e hoxhes e kthyen ne tempull te Skenderbeut.

Megjithate, heroi i Shqiperise vazhdon te mbetet pa varr. Shpresohet qe Edi Rama dhe viti i Skenderbeut do i gjeje varrin heroit te Shqiperise.