Marshi në Haifa në solidaritet me Marshin e Kthimit

Marshi Kthimit ringjalli çështjen Palestineze

Batsh: Tubimet e Marsit të Kthimit do të nxjerrin në pah marrëveshjen e shekullit

Sinwar: Ditët e ardhshme do të shohin mitingje dhe ngjarje të mëdha popullore në Gaza

Komiteti Kombëtar i Mardhit të Kthimit : Protestat do të vazhdojnë.

Nën temën “Nga Haifa në Gaza, uniteti i gjakut dhe ardhmja” fraksionet palestineze në qytetin Haifa në vitin 1948, Palestina e pushtuar bëri thirrje për një Marshim të Unitetit të premten e ardhshme në qytetin e Haifës.

Fraksionet ftonin palestinezët në qytet për të marrë pjesë në marshimin që do të mbahet në koincidencë me Marshin e Ardhshëm të Gazës, të premten që i është kushtuar Haifës nga Komisioni Kombëtar i Lartë i Marshimit të Kthimit.

Marshimi i Haifës parashikohet të mbahet të premten, më 1 qershor 2018 në orën 9 paradite. në Sheshin e Basel al-Araxj, Ben Gurion në Haifa.

Burimi : The Palestinian Information Center/ ML

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne