Mesazhi i këshilltarit të Metës për “Rilindjen”: E kuptoj pse keni frikë

Emiljano Aleksi, keshilltari i kreut te Kuvendit Ilir Meta, ka reaguar pas mitingut te mbajtur diten e sotme nga LSI-ja ne sheshin ‘Nene Tereze’.
Ne nje status ne profilin e tij ne Facebook, Aleksi shkruan se kjo force politike eshte me e forte se kurre, dhe eshte e sigurt per fitoren e zgjedhjeve te 25 qershorit.

POSTIMI I PLOTE

Ej ti, Rilindës i Republikës së Re!

E kuptojmë pse keni frikë. Ne jemi të bashkuar e bërë njësh prej kohësh, përmes kultit të të njëjtit atdhe, të cilin e kemi në zemër prej vitesh, përpara se sa ju të na mbillnit pabesinë dhe përçarjen.

Sot besa – besë marshojmë drejt fitores historike më 25 qershor.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne