Ministri i Mbrojtjes së Turqisë dhe kreu i MIT-it ndodhen në Moskë për kontakte

Ministri i Mbrojtjes Kombëtare, Hulusi Akar dhe kreu i Shërbimit Informativ Kombëtar (MIT), Hakan Fidan sot në mëngjes shkuan me avion të posaçëm në Rusi.

Ministri i Mbrojtjes Kombëtare Akar bashkë me shefin i MIT-it Fidan, u pritën me ceremoni ushtarake në Moskë.

Akar dhe Fidan janë takuar me ministrin e Mbrojtjes së Rusisë, Sergey Shoygu dhe me zyrtarët e tjerë./ trt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne