Abbas: Palestinezët janë me Turqinë

Presidenti i Palestinës, Mahmud Abas në një bisedë telefonike që ka realizuar me homologun e tij turk Rexhep Tajip Erdoan ka theksuar se populli palestinez qëndron pranë Turqisë.

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ka realizuar një bisedë telefonike me kreun e shtetit palestinez Mahmud Abbas.

Sipas burimeve presidenciale turke të dy liderët kanë biseduar për çështje aktuale dhe Abasi ka theksuar se populli palestinez ndodhet pranë Turqisë./ trt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne