Misionari protestant Erion Veliaj mbron Islamofoben Arbana Xharra

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, i cili ne rinine e tij ka sherbyer si misionar protestant per te konvertuar muslimanet ne te krishtere, ka reaguar pas kërcënimeve që ka marrë kryeredaktorja e gazetës “Zëri”, islamofobja Arbana Xharra.

Xharra njihet per reagimet e saj histerike kunder Islamit muslimaneve, Turqise, dhe nje pjese e shkrimeve te saj jane urrejtnxitese dhe shkaktojne merzi dhe panik ne mesin e muslimaneve.

Ai në llogarinë e tij në rrjetin social “Twitter”, i ka dalë në mbështetje publike kryeredaktores Xharra, duke shkruar se, ajo që kanë bërë kërcënuesit është gjest mjaft i shëmtuar që mund ta bëjnë vetëm frikacakët e vegjël, transmeton “Zeri.info”

“Arbana Xharra është një nga gazetaret më të mira të kohës sonë që e thotë të vërtetën! Disa të frikësuar nga kjo kanë hedhur ngjyrë të kuqe si frikacakë të vegjël. Gjë e shëmtuar”, ka shkruar Velija në “Twitter”.

Image

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne