Shqiperia

Monika Kryemadhi: Si fallxhore dhe si doktoreshë, të ardhmen e Shqipërisë e parashikoj të ndritur

Kryetarja e LSI-se, Monika Kryemadhi nga mbledhja e Konventes Kombëtare te partise, ka folur me tone te forta parpara gjithe te pranishmeve, teksa ka shpalosur propozimeve kryesore të forces qe drejton. Gjate fjales se saj, Kryemadhi nuk ka lene pa ironizuar me epitetet qe i ka vedosur Rama.

“Edhe si doktoreshë edhe si fallxhore e parashikoj të ardhmen e vendit të ndritur të begatë, pa Ramën kryeministër, pa qeverinë e kapur nga krimi dhe oligarkët”- ka thene Kryemadhi.

Sipas saj, shqiptaret sot nuk i genjen me askush.

Me heret, me nje shenim ne faqen e saj ne FB, Kryemadhi thekson se propozimet e LSI jane “Zgjidhje për papunësinë. Shpresë për rininë. Përkrahje për gruan. Subvencion për çdo fermer dhe blegtor”.