Shqiperia

Moti i keq përfshin vendin/ Kukësi zgjohet i mbuluar nga dëbora

Moti i keq ka përfshirë të gjithë territorin e Shqipërisë, ndërkohë në zonat veriore dhe verilindore janë rikthyer edhe reshjet e dëborës.

Mësohet se këtë të premte Kukësi është zgjuar i mbuluar nga dëbora, trashësia e së cilës në zonat rurale arrin deri në 8 cm.

Gjithashtu reshje dëbore ka pasur edhe në Rrugën e Kombit, por deri më tani qarkullimi kryhet pa probleme.

Etiketa