Myslimanët e Gjermanisë marshojnë në emër të paqes në Këln

Mes sulmeve terroriste dhe frikës nga Shteti Islamik, myslimanët gjermanë kanë mbajtur një marsh kundër terrorizmit.

Marshi i Paqes u mbajt të shtunën në qytetin gjerman të Këlnit.

Por organizimi i shumëpërfolur nuk mblodhi aq shume njerëz sa kishin parashikuar organizatorët.

Në protestë fillimisht u mblodhën vetëm qindra njerëz dhe më vonë ky numër u rrit në rreth një mijë pjesëmarrës./SYRI.net/

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne