Opinion

NË BALLKAN E GJETIU PARALAJMËROHET OPERACIONI ”FSHESA”!

Nga: Savash VELIU

‘’Asgjë pas pandemisë më nuk do të jetë si më parë’’, tha presidentit Erdogan para ca kohe dhe mua mi kujtoi se ‘’A thua këta fjalë të thëna ishin paralajmërimë për spastrimin masiv politik që do paraqitet në horizotin e gjërë të një mëngjezi të paparashikuar andej dhe këtej Atllantikut… Kjo dhe shumë gjëra tjera rrotullohen në kuluaret e sotme politike të botës se; Anija amerikane USNS ‘’YUMA’’ (T-EPF-8), është një anijeburg që spirancoi ca ditë më parë në limanin Kopar të Sllovenisë, e cila jo rastësisht është përball bazës ajrore Aviano të NATO’s… Kjo është e para, e dyta nëse marrim parasysh edhe Stërvitjen ushtarake shumëkombëshe të paralajmëruar nga viti i kaluar të NATO’s nën udhëheqjen SHBA-së si ‘’Defender-Europ 2020’’, një Stërvitje më e madhe e forcave amerikane në Evropë në më shumë se 25 vjet, me 20,000 ushtarë që vinin direkt nga SHBA në Evropë, nuk është edhe aq e rastit.

Këtu numri total i ushtrive të grumbulluara në Evropë arrin 37,000 mijë ushtarë të armatosur deri në dhëmbë është një tregues se po përgaditet diçka e madhe ose një Bajloz larg asaj që thuhet se është fjalë për stërvitje të paralajmëruar Defender-Europ 2020. Çfarë do të thotë kjo?

Mësohet se, e gjithë kjo parapërgaditje bëhet mbi dimensionin e rafshit të spastrimit të terrenit Ballkanas prej bandave kriminele të pushtetarëve aktual duke filluar nga Greqia e deri në Gjermani e më gjërë. Operacioni që organizohet bashkë me organet hetuese amerikane dhe policisë Europol do zbulojnë marshutën e parave të zeza dhe punëve kriminale të trafikimit me drogë, armë, robër të bardh, të teknologjisë së sofistikuar (edhe ato për përgjim) brenda vendeve në fjalë të korruptuar deri në palcë…

Këtu përfshihet një gjykatës i lartë të prokurorisë amerikane që ka kërkuar nga Barack Obama si përfaqsues i Deep States të mos e lëshoj vendin… Ushtria siç duket do ta merr kontrollin nga anarhistët e Demokratëve të bllokut (Clinton-Bush) mbi SHBA, persona që përhapën krimin botëror edhe atë amerikan me preteks të fusin Pushtetet e Kosovës – Serbis – Shqipëris – Maqedonisë – Bosnjes – Kroacisë – Sllovenisë – Bullgarisë – Greqisë – Italisë e tjera vende evropiane nën diktat të Iluminatit.

Janë FBI dhe DEA e tjera organe amerikane që me kohë kanë percjellur lëvizjet e parave të zeza ilegale të Demokratëve të lara për korruptim të liderëve politik të  Ballkanit që kanë deponuar paratë në bankat Zvicerane dhe tjera vende evropiane… Operacioni në fjalë do të zgjatet me krahun tjetër deri në Kinë shkaku i vjedhjes së teknologjisë më të sofistikuar amerikan nga ana e kinezëve, gjegjësisht është transferuara prej liderëve të krahut të Demokratëve amerikan ilegalisht në Kinë, teknologji që i dha Kinës hovin më të madh industrial, përball Amerikës.

Poashtu, përmes Partisë Demokrate amerikane bashkë me kancelaren Angela Merkel janë kriminalizuar përtej mase udhëheqësia e ballkanit kushtimisht duke ia lënë ekonomitë  kontrollit të zonjës Merkelajo ajo ka arritur të plaçkisë keqazi buxhetet e këtyre shteteve të lartpërmendura duke i lehtësuar këto për qindra miliard dollarë (më keqazi kaloi Greqia me 400 miliard euro) që kanë përfunduar ekstra në buxhetin gjerman dhe ca liderëve të lartë të Këshillit Evropian që skllavëruan fuqinë puntore ballkanase në dobi të ekonomisë gjermane e cila arriti të qëndroj në këmbë përkundër shteteve tjera që u fundosën brenda këtyre dhjetë viteve të fundit, të krizës botërore.

Po në këtë krim janë involvuar edhe persona të Unionit Evropian si Jean-Claude Junker, Federika Mogerini dhe Sebastian Kurz të cilët bashkë me Vuçiç, Thaçi me stafin e tij, Rama me Metën, Berishën, Bashën dhe Monikën për mbulimin e pasurive të paligjshme dhe dosjeve të korrupsionit. Në Maqedoni Zaev, ish kryeministri Italian Renzi dhe ca tjerë do udhëtojnë me anijenburg ‘YUMA’ të shoqëruar edhe nga sheikët arab të Emiratëve dhe Saudëve për t’u gjykuar në SHBA bashkë me Joe Biden, Obama, Klintonat etj… në ObamaGate! Këmbanat e fundit po kumbojnë për Obama. Ekziston një proces që shkon nga pedofilia deri në falsifikim në dokumente e tjera.

I gjithë ky operacion spastrues do ndërlidhët pikërisht me afrimin e zgjedhjeve Amerikane që pritet të nis brenda kësaj vere për spastrim të Ballkanit e më gjërë prej pushtetarëve kriminel sorosoid dhe klintonicës…!

Ky është një sypozim syprizor tejet real të ndodh si një nga ndryshimet më të mëdha historike që është paralajmëruar në rirenditjen e re globale. Tani fati i botës varet nga dyluftimet Amerikane mes Tramp si vazhdimësia e JFKenedy dhe grupit Obama- Klinton bashkë me SHOW Estradën pedofilike që ka filluar me të madhe para Pandemisë dhe pas saj..!/Gazetaimpakt/