Bota Rajoni

Në maj Erdogan pritet të vizitojë Maqedoninë

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) dhe Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, pas takimit të realizuar në Kompleksin Presidencial në Ankara, mbajtën një konferencë shtypi të përbashkët.

Duke iu përgjigjur ftesës së homologut të tij të Maqedonisë, Erdoan tah se në rast se programi i tij do ti përshtatet, në muajin maj do të zhvillojë një vizitë kthyese në Maqedoni.

Presidenti i Turqisë theksoi se rruajtja e qetësisë dhe paqes në Maqedoni, e cila është pasqyra e Ballkanit, është një shembull i rëndësishëm për rajonin.