Në Shkodër paralajmërohet protestë, zbarkon në qytet i tërë komisariati

Protesta e paralajmëruar në qytetin e Shkodër ka bërë që shumë forca policie të zbarkojnë në qytet. Në orën 11:00, shoqëria civile ka lajmëruar se do të zhvillojë një proteste ku do të kërkojë drejtësi për Klodian Rashën dhe dorëheqjen e drejtorit të Policisë, Ardi Veliut.

Ndryshe nga protesta e kaluar, në të cilën mungonin patrullat e policisë, këtë herë uniformat blu janë të shumta. Ato kanë marrë në mbrojtje institucionet me te rëndësishme të qytetit si prefektura por edhe bashkia e Shkodrës./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne