Nga milioner, tani lan rrobat me dorë dhe fle në dysheme

Ja se çtë bën gruaja e divorcuar në Angli po se pate mendjen. Emanuel Eboue ka humbur gjithë pasurinë, si pasojë e kësaj, ka menduar edhe të vetëvritet. Ish-mbrojtësi i Arsenal, në një intervistë për “Sunday Mirror”, ka zbuluar se si ka qenë pranë vetëvrasjes pasi humbi gjithçka në jetën e tij

34-vjeçari nga Bregu i Fildishtë dikur fitonte miliona euro në Premierligë, por tani fle në dyshemenë e shtëpisë së mikut të tij, duke larë rrobat me dorë dhe duke u fshehur nga përmbarues.

Gjatë një interviste Eboue, ka treguar se ka humbur gjyqin e divorcit dhe ish-gruaja Aurelie ka marrë gjithçka bashkë me tre fëmijët të cilët ka kohë pa i parë.

“Çdo ditë laj xhinset, rrobat, çdo gjë. Duart më janë bërë kallo. Sikur të kisha punuar në fermë. Jam brenda në shtëpi, por jam i frikësuar. Pasi nuk e di se kur do të vijë policia. Ndonjëherë i them vetes ‘Emanuel, ke qenë shumë naiv… pse nuk mendove më parë për këto gjëra?’ Është e vështirë”,shprehet ai.

Eboue ka luajtur shtatë vite tek Arsenal përpara se të kalonte te Gallatasarai në 2011, kur për tri sezone, bëri 102 paraqitje dhe shënoi pesë gola.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne