Shqiperia

Nga protesta në klubet e natës me femra: Jeta e çunit të Fahriut

 

Klevis Balliu është deputeti i ri i Lulit, i cili u fut në lista si kandidat në vitin 2017. Ish-këshilltari i presidentit që s’ka dorëzuar as diplomën në institucion, prej disa kohësh është personazh kryesor i aksionit politik të Lulzim Bashës.

Klevisi nuk mungon asnjë ditë në protestën e banorëve të Unazës së Re, aty ku Luli shkoi së fundi në 29 dhjetor, i futi një tallava me median dhe pas një ore iku në Hollandë për t’u rikthyer në fundjavë.

Luli iku, por aty la çunin e Fahriut, si ditët e tjera. Klevisi shkon në protestë, flet për mediat dhe më pas e gjen nën avujt e alkoolit në ish-Bllok.

Ai njihet për pasionin e tij të fortë për alkoolin dhe kumarin që kur studionte në Angli, ku ka shumë dyshime se nuk mundi ta mbaronte shkollën dhe Fahriu prishi nja 300 mijë dollarë vetëm që çuni t’i mësonte anglisht.

Fotoja tregon Klevisin në një nga lokalet e blllokut, në datën 21 dhjetor pas protestës, nën shoqërinë e femrës së rradhës. Në oren 02:30 të mëngjesit çuni i Fahriut shijon jetën e natës, nën diktaturën që duhet të shëmbim./CNA.al