Një sionist me makinë shtyp një grua shtatzëne palestineze

Një kolon sionist me makinën e tij ka shtypur një grua shtatzëne palestineze në jug të Bregut Perëndimor të Lumit Jordan në Palestinë.

Kanali televiziv Press Tv njoftoi se kjo grua shtatzëne palestineze të dielën ishte duke kaluar rrugën në rajonin Bejt Lahm kur u shtyp nga një koloni sionist dhe është lënduar në masë të madhe që më pas u transferua në spital nga grupet emergjence. Ky sulm sionist u krye dy ditë pasi një palestinez me motoçikletë ishte sulmuar në të njëjtën mënyrë nga një kolon sionist në pjesën lindore të Bejtul-Mokades dhe pas transferimit në spital, u martirizua./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne