Noka: Prokuroria të mos flejë gjumë, Tahiri duhet të ishte pas hekurave sot

Pas, Lulzim Bashës edhe ish-ministri i brendshëm demokrat, Flamur Noka, shkruan se Sajmir Tahiri duhet të arrestohet dhe të shkojë pas hekurave.

Noka shkruan se emri i Tahirit ka dalë në një nga përgjimet e drogës të Moisi Habilajt, të arrestuar dje dhe se për këtë fakt një qytetari thjeshtë do ishte arrestuar ndërsa për deputetin e majtë ka hezitim.

30 mije euro ti çohen Tahirit -thote ne pergjime kusheriri trafikant i arrestuar..Isha me Tahirin,Çakon,Konin e Kulen kur doli ne konferrnce Berisha thote ministrja Nikolla nderkohe qe AA 003 GB deklaroi se nga Berisha e mesoi per rektorin e kercenuar … Prokuroria nuk duhet te flej gjume ..Jane akuza shume te forta ndaj AA 003 GB ..E para: per trafik lendesh narkotike .E dyta qe ka te bej me rastin Shullazi: Deklarate e genjeshtert nen betim..Sikur nje qytetar te bente keto dy vepra a do ishte pas hekurave sot???Po AA 003 GB pse jo??? “, shkruan Noka.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne