Nuk mjafton rezistenca e banorëve/ IKMT ndërhyn dhe prish 3 shtëpi në Urën e Limuthit në Bërxullë

Duket se nuk ka mjaftuar rezistenca dhe protesta e banorëve, për të mbrojtur pronën e tyre.

Kjo, pasi IKMT ka ndërhyrë dhe ka prishur tre shtëpi në Urën e Limuthit në Bërxullë. Qeveria thotë se do të prishë banesat, për shkak të ndërtimit të autostradës Thumanë-Kashar, ndërsa banorët kërkojnë dëmshpërblime./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne