Emisioni IMPAKT Opinion

Olsi Jazexhi flet ne TemA TV mbi torturat qe regjimi i Edi Rames po ben kunder imam Genci Balles

Ne intervisten me siper te dhene per TemA TV, Olsi Jazexhi tregon sesi regjimi katolik i Rilindjes se Edi Rames eshte duke vrare nepermjet tortures se sistemit 41 bis nje klerik musliman, imam Genci Ballen.

Tregohet per denimin politik te nxitur nga amerikanet qe i eshte bere imam Genci Balles, menyra sesi sistemi 41 bis po torturon imamin, dhe per peticionin qe eshte bere per ti kerkuar qeverise Rama qe te ndaloj torturen kunder imam Balles. Flitet edhe per shoqerimin ne polici qe i eshte bere Olsit dhe rreth 40 besimtareve muslimane ne daten 25 shtator 2020 nga policia e antiterrorit e cila sabotoi keshtu aktin e dorezimit te peticionit ndaj kryeministrit Rama dhe ministrave Sander Lleshaj dhe Etilda Gjonaj, ku rreth 3600 qytetare shqiptare, evropiane dhe amerikane i kerkonin regjimit te Rilindjes qe te ndaloje torturen ndaj imam Genci Balles.

Ne video flitet edhe per pucin qe i eshte bere Islamit institucional ne Shqiperi nepermjet marrjes se Islamit ne Shqiperi ne kontroll nga sekti i gylenisteve, nje organizate e shpallur terroriste ne Turqi.