Shqiperia

Paradoksi/ “Veliaj paguhet 50 mijë euro në katër vjet, por bën koncert 500 mijë euro për rikandidimin”

Eksperti i ekonomisë dhe aktivisti, Pano Soko, ka qenë i ftuar në emisionin “A Show” të Adi Krastës në News24, ku ka folur për Bashkinë e Tiranës, kryetrin Veliaj dhe abuzimet me tenderat që jep kjo bashki.

Soko tha se është mjaft paradoksale, fakti që kryetari i Bashkisë paguhet 50 mijë euro në katër vjet, ndërkohë që shpenzohet 500 mijë euro, vetëm për koncertin e tij të rikandidimit.

Soko flet gjithashtu edhe për abuzimet me tenderat dhe shpjegon se si fryhen çmimet dhe kostot e rrugëve.

NDIQNI VIDEON: