Paralajmërimi/ 100 mijë vetë nisen drejt Shqipërisë, ç’pritet të ndodhë

Aktualisht, në vendin tonë jetojnë mbi 3 mijë muxhahedinë, të cilët janë vendosur aty me marrëveshje me SHBA-të në kampin “Ashraf 3”, që ndodhet në afërsi të Manzës, 30 km larg Tiranës.

Por një paralajmërim i frikshëm vjen nga një gazetar në kryeqytet, Norel Zaimi, i cili shkruan se në Shqipëri do të vijnë edhe 100 mijë muxhahedinë.

Madje sipas tij në juglindje po ndërtohen qytete dhe kamp-qytete, shkruan meganews.al.

“Shqipëria do të presë në gjirin e saj të ngrohtë edhe 100 mijë muxhahedinë.

Në juglindje po ndërtohen qytete dhe kamp-qytete…

Burimet janë të kulluara e jo shpikje mediatike!!!”, shkruan Norel Zaimi./meganews/

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne