Paralajmëron Blushi: Nëse KQZ çmendet, LIBRA shkon në…

Kryetari i LIBRA-s përmes një statusi në rrjetin social facebook ka shkruar se partia e tij do t’i drejtohet kolegjit zgjedhor, nëse KQZ e ndryshon afatin ligjor për regjistrimin e koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershor.

Blushi ëhstë shprehur se nëse dikush çmendet e çojnë në spital, por nëse një institucion çmendet duhet dërguar në Gjykatë.

Pas letrës së PS dhe LSI, ku i kërkohej KQZ-së ta shtynte afatin pas datës 26 prill, KQZ pritet të mblidhet sot për të vendosur për këtë këtë kërkesë.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne