“Përballemi me referendum”, artistët’ dhëmb për dhëmbë ‘me qeverinë. Sërish tensione në Teatër

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit ka dalë pasditen e sotme në një deklaratë për shtyp pas gjithë përballjes që kanë bërë ditën e sotme në godinën e Teatrit Kombëtarë me Policinë e Shtetit.

Deklarata është mbajtur nga aktori Neritan Liçaj, I cili është shprehur se vetë Aleanca është e gatshme të mbajë një referendum për të treguar këtu pjesëmarrjen e madhe të njerëve në këtë kauz.

“Nuk mund të sulmosh artistët me policë. Nesë mendon që ne jemi pakicë le të përbalemi me referndurm.Alenaca është e vendosur në qëllimin e saj.”

Ndërkohë që pa mbaruar fjalën Liçaj duket e tensioned mes artistëve dhe policisë. Kujtojmë që përplasjet e para kanë nisur prej mëngjesit të sotëm./faxweb

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne