Policia arreston ekstremistet ne Mirdite, Leon Molla ben thirrje per perplasje

Organizatori i protestes se ekstremisteve katolik ne Mirdite, Leon Molla tregon se policia ka bere arrestime masive pasi vandalet sulmuan simbolet turke te hidrocentralit te Qafe Molles. Nga facebook-u i tij Leon Molla vazhdon te bej thirrje per revolte duke shkruar:

MIRDITË: ARRESTIME NË MASË
TË NGRIHET POPULLI NË KËMBË

Ju bëjmë me die se policia e Shtetit Shqiptarë po cënon rëndë të drejtat e Mirditorëve, shteti po bëhet palë me ish pushtuesin osman.
Në këmbë vëllezër, një për të gjithë e të gjithë për një.
Të gjithë para komisariatit Rrëshen-MIRDITË.

PRESS INDEPENDENT

Mbeshtetesit e tij ekstremiste, bejne thirrje per dhune dhe sulm kunder komisariatit te policise, ofendojne kryeministrin Edi Rama te cilin e etiketojne si “erdomut”, “magjyp” etj.

Mbetet te shihet nese policia shqiptare do te kerkoje ekstradimin e Leon Molles nga Franca per aktet e tija stabilizuese dhe nese revolta kunder HEC-it do te mbyllet me kaq. Me poshte jane komentet e ekstremisteve anti-turq qe mbeshtesin dhune kunder organeve te rendit:

Gjon Shala Vejni flaken komisariatit vetem keshtu mund te kuptojn kto qej pushtetarsh qe kan mberdhyer te shkreten shqipri.. Vejni flaken mos u dorzoni

9

Manage

LikeShow more reactions

Reply4h

Dinora Eleftheria Neci Te drejtat, Dinjiteti dhe Vlerat e Kombit Shqiptar nuk perdhosen e nuk neperkemben por mbrohen me Kushtetute dhe me Ligj!

6

Manage

LikeShow more reactions

Reply4h

Zefi Ndoj POSTE PUSHUES I 500 VJECARE

5

Manage

LikeShow more reactions

Reply3h

Petrit Ndrejaj Shteti ta ndaje mendjen! Mos te heci me dy opsjone!

2

Manage

LikeShow more reactions

Reply3h

Lek Marku Ma e keqja ashte se kemi nje erdomut edhe ne tirane

2

Manage

LikeShow more reactions

Reply3h

Shefqet Mullalia Keta pushtetar duhet te percaktohen o me popullin e vet o me erdoganin.

2

Manage

LikeShow more reactions

Reply4h

Pjetër Përkeqi Me falni se jam larg e smunda me qene pran jush fizikisht e shpirterisht jam me ju

2

Manage

LikeShow more reactions

Reply4h

Hajdin Krasniqi I kemi spiunet e erdoganit ne pushtet

1

Manage

LikeShow more reactions

Reply2h

Hajdin Krasniqi Te gjithe ne kembe

1

Manage

LikeShow more reactions

Reply2h

LikeShow more reactions

Reply21m

Rajmond Mondi Spaqi Ram maxhypi asht tuj lujt me flak!

Manage

LikeShow more reactions

Reply44m

Rrahim Rastelica Tmerr! Tmerr…

Manage

LikeShow more reactions

Reply3h

Fredi Flanko Joni Stela Flaken komisariatit

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne