Shqiperia

Presidenti Meta reagon pas publikimit të Opinionit të Komisionit të Venecias: Kauza e 2 marsit fitoi

Presidenti Ilir Meta reagon shkurt pas publikimit të opinionit përfundimtar të Komisionit të Venecias për emërimet e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Presidenti thekson se kauza e 2 marsit fitoi.

KAUZA E 2 MARSIT FITOI! KUSHTETUTA E PARA!”- shkruan Meta shoqëruar me ripublikimin e raportit.

Në raport thuhet se kreu i shtetit veproi drejt në lidhje me pezullimin e afateve për emërimeve e anëtarëve, ndërsa kritikohet veprimtaria e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, si shkaktar i përplasjes midis Kuvendit dhe Presidentit./tpz

Etiketa

OPINIONE