Presidentin Erdogan e zë gjumi gjatë konferencës për shtyp me homologun e tij Ukrainas

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ra të flejë gjatë një konference shtypi në 9 tetor me homologun e tij Ukrainas në Kiev.

Udhëheqësi Turk, gjatë konferencës për shtyp u pa tek i hapej goja dhe shtatë herë me radhë e zuri gjumi, ndërkohë që Petro Poroshenko bënte një deklaratë në Presidencë.
https://youtu.be/UL8k6mBhXBM
https://youtu.be/XZAuy5NAYlw
Sipas Euro News, përpjekjet e homologut pritës Ukrainas për të zgjuar nga gjumi presidentin vizitor duke trokitur në tryezë ishin të pafrytshme, pasi lideri Turk përseri fillonte të dremiste./ Gazeta Impakt

Burimi:thenews

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne