Shqiperia

Protesta e opozitës, Vasili: Lleshaj gangster ordiner, ka një llogari të hapur me mijëra shqiptarë

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një reagimi në rrjetin social Facebooe ka quajtur ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj një gangster ordiner, duke e akuzuar si përgjegjësin kryesor për helmimin e protestuesve me gaz lotsjellës.

Postimi i plotë:

Lleshaj si gangster ordiner,nga sot ka nje llogari personale te hapur me mijra shqiptare, te cileve u shkaterron shendetin dhe i ka helmuar si te jene armiq.

Lleshaj helmon shqiptaret e thjeshte e te varfer vetem per pushtetin e nje njeriu te cmendur e te kriminalizuar, qe per pushtetin e tij edhe vret njerez.

Lleshaj te mendohet mire se mandati i mbaron shpejt llogaria mbetet….