Protesta kundër islamofobisë në SHBA

Qytetarë të shtetit Michigan në SHBA, kanë organizuar dje protesta kundër islamofobisë në këtë vend.

Sipas gazetës britanike Independent, populli i shtetit Michigan ka mbajtur dje protesta kundër deklaratave islamofobe të Xhef Siting, zyrtar lokal dhe kanë kërkuar dorëheqjen e tij. Ky zyrtar lokal ka kërkuar falje në lidhje me deklarata e tij islamofobe të paraqitur në rrjetin e tij personal facebook./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne