Rajoni

Protestuesit tentuan te pengojne nenshkrimin e marreveshjes, policia greke perdori gas lotsjelles (video)

Siç edhe ishte paralajmëruar, dhjetëra protestues grek gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë, tentuan ta thejnë kordonin policor dhe të hyjnë në perimterin e sigurisë së lartë ku nuk lejohej të qarkullojë askush që nuk është i akredituar. Siç duket në videot e siguruara nga mediat greke, protestuesit i afrohen policisë dhe fillojnë të shtyhen me ta, në tentativë për të hyrë në vendin ku po nënshkruhej marrëveshja. Por policia nuk qëndroi duarkryq. E zmbrapsi turmën dhe më pas u lëshoi një sasi të madhe të gazit lotsjellës.

ПОЛИЦИЈАТА СПРЕЧИ ГРЧКИ НАЦИОНАЛИСТИ ДА ДОЈДАТ ДО НИВИЦИ