PS e LSI kërkojnë shtyrjen e afateve për regjistrimet në KQZ

Kriza politike dhe mungesa e një zgjidhje me opozitën ka bërë që LSI e PS të kërkojnë të shtyjnë afatet e regjistrimit të koalicioneve në KQZ.

Mosmarrëveshjet mes PS e LSI-së për çështjen e mos futjes në zgjedhje të opozitës zyrtare, të drejtuar nga Partia Demokratike ka bërë që dy partitë aleate në qeverisje ti drejtohen me një letër zyrtare Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve në zgjedhje.

Siç mësohet letra i është nisur KQZ-së, nga të dyja partitë që kërkojnë shtyrjen e afateve.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne