Pse e do kaq shumë Donald Lu “Ramën”

Ambasadorët e BE mbyllin takimin me Bashën, Donald Lu i shkon në zyrë Ramës.

Ambasadori Amerikan Donald Lu ka shkuar për të dytën herë brenda ditës, në Kryeministri. Ky takim vjen pas konferencës që mbajti Rama, ku tregoi se përse u tërhoq nga propozimi i parë për PD­-në, për lëshimin e katër ministrave dhe zëvendësimin e tyre me 4 zv.ministra teknikë.Ndërkohë që ambasadori amerikan po takon Ramën, ambasadorët e BE ishin në një takim me kreun e demokratëve në selinë blu.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne