Historia Islamofobi

Qeveria e Haradinajt arreston Armend Gashin per priftin katolik Luigj Palaj

Dje nje qytetar kosovar me emrin Armend Gashi qe jeton ne fshatin Buqan të Pejës ka hequr nje emer rruge ne fshatin e tij, e cila ishte emeruar ne nder te priftit kroat Luigj Palaj te cilin lobi katolik ne Kosove po e shenjteron ashtu sikur ka shenjteruar edhe prifterinj te tjere kolaboracioniste te Austrise, Italise, fashizmit dhe Vatikanit.

Patrioti Armend Gashi ka hequr tabelen me emrin e priftit kroat pasi ky emer prifti kolaboracionist fyente kujtimin e veteraneve te UCK-se. Ky akt ka irrituar ekstremizmin katolik i cili e ka sulmuar ne rrjetet sociale dhe ne faqen e mirditorin Stelian Pretashi “Feja e Shqiptarit eshte Europa” patriotin Armend Gashi.

Lajmin per heqjen e emrit te priftit e ka botuar edhe media e ekstremistit katolik Berat Buzhala i cili e ka sulmuar shqiptarin Armend Gashi si ekstremist.

Gazeta Express qe ka lajmeruar per kete pune Prokurorine Themelore te Pejës e ka nxitur te fundmen qe te arrestoj shqiptarin Armend Gashi per shkak se ai kerkonte qe rruga ne fshatin e tij te mbante emrin e martireve te UCK-se dhe jo te sejmeneve te Vatikanit.

Armend Gashi eshte nje nga viktimat e fundit te ofensives qe lobi katolik ben ne Kosove kunder muslimaneve shqiptare. Nen terrorin e organeve policore, mafia katolike ne Kosove synon te heshte dhe terrorizoj shqiptaret dhe detyroje ata qe te pranojne supremacine e Vatikanit mbi muslimanet shqiptar. Kjo qe ben qeveria kosovare me shqiptaret autoktone eshte katolicizim me dhune!

OPINIONE