Rama jep lajmin e mirë nga Lezha, zbulon kur nisin punimet për rrugën e Arbrit

Nga Lezha aty ku vijoi turin e llogaridhënies ndaj qytetarëve, kryeministri Edi Rama zbuloi se kur do të nisin punimet për rrugën e Arbrit.

 “Do të fillojë puna dhe nuk do të ndalojë më në këtë rrugë. Do të vazhdojmë edhe me disa investime në jug. Ama pa borxhe dhe pa gropa financiare. Çdo rrugë do të fillojë dhe do të mbarojë. Kjo do të rrisë punësimin dhe ekonominë, do të ketë një impakt mjaft të rëndësishëm në ekonomi”, tha Rama.

Rama u shpreh gjithashtu se do të nisë punë për rrugën Milot-Balldren, e cila sipas tij do të ketë standarde ndërkombëtare.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne