Rajoni Shqiperia Video

Rama i jep leksion Baton Haxhiut për mbështetjen e Turqisë ndaj Pavarësisë së Kosovës (Video)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbrëmjen e djeshme ka qenë i ftuar në studion e Baton Haxhiut në emisionin “Zona e Debatit”, në Klan Kosova.

Në këtë intervistë ai është pyetur dhe për ndikimin e Turqisë në Shqipëri dhe Kosovë, lidhje me temën Rama pothuajse ka dhënë një leksion Haxhiut.

Kryeministri i Shqipërisë ka theksuar se Republika e Turqisë në krye me Presidentin Rexhep Tajip Erdogan ka dhenë një kontribut të jashtëzakonshëm në rrugën e Kosovës drejt Pavarësisë.

Për më shumë shikoni videon.

OPINIONE