Rama në Presidencë, Berisha e ironizon: Mirë që nuk erdhe me nallane

Tashmë e bërë zakon, ku ka aktivitete zyrtare, kryeministri Edi Rama vesh atlete dhe kostum.

 

 

Siç veproi në Samitin në Trieste, ashtu edhe në ceremoninë zyrtare të presidentit Ilir Meta, Rama ka shkruar i veshur me atlete.

Kryeministri Edi Rama dhe Ilir Meta nuk u përshëndetën në Kuvend, por në Presidencë Rama i dha dorën Presidentit të ri.

Ajo që është vënë re pak para ceremonisë është edhe ‘ngacmimi’ mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-presidentit dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

“Mirë që nuk kë ardhur me nallane!”, mësohet se ish-kryeministri Berisha i ka thënë Edi Ramës. Ky i fundit ka qenë me atlete në ceremoni.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne