Shqiperia

Rama replikon me ish-kryeministrin e Suedisë, përdor të njëjtën retorikë: I dashur Carl

Opposition Socialist Party leader Edi Rama speaks during a news conference at party headquarters in Tirana, Tuesday June 25, 2013. The opposition Socialists are holding their lead as counting continues in Albania's election but a dispute over the makeup of the Central Election Commission could leave the outcome up in the air. Despite a shooting which left one dead, international monitors noted overall improvements in Albania's election — seen as key test for the country's hopes for closer ties with the European Union. (AP Photo/Hektor Pustina)

Kryeministri I vendit Edi Rama ka replikuar në “Twitter” me ish-kryeministrin e Suedisë, Carl bild, pas statusit të këtij të fundit se Shqipëria është në prag të kaosit politik.

“I dashur Carl Bildt, Shqipëria është e qëndrueshme si shkëmb! Ne po ndërtojmë shtet dhe askush nuk do të na largojë nga rruga e drejtësisë, rritjes dhe punës”, shkruan Rama.

Ditën e djeshme ish-kryeminsitri suedez shfaqi shqetësimin për situatën ku ndodhet Shqipëria dhe Maqedonia./ Gazeta Impakt