Reagon Borussia Dortmund: Lojtarët janë të sigurt

Klubi gjerman i Borussia Dortmund ka reaguar pas shpërthimeve të ndodhura pranë autobusit të tyre. Ende nuk dihet nëse bëhet fjalë për një akt të qëllimshëm apo një incident. Klubi gjerman shkuan në Tëitter se “shpërthimi ka ndodhur 10 km nga stadiumi ku do të zhvillohej takimi me Monaco. Ka mbetur i lënduar lehtë një prej lojtarëve, Marc Bartra. Lojtarët e tjerë janë në stadium dhe të sigurt”. Ende nuk është marrë vendimi për luajtjen e takimit të parë çerekfinale të Champions League. /lapsi.al/

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne