Reporteri i Haaretz: Izraeli është regjimi më i egër në tokë

Një gazetar izraelit kritikoi ashpër regjimin sionist dhe tha se regjimi sionist është një nga regjimet më brutale në tokë.

Sipas agjencisë së lajmeve Fars, duke cituar uebfaqen ‘Filistine Aljum’,  Gadouin Livi, gazetar i gazetës Haaretz, në një takim të organizuar nga Instituti australian në mbështetje të Palestinës, ka thënë: Izraeli ka burgosur 2 milionë vetë në burgjet e Gazës në periudhën 10 deri 11 vite dhe ka krijuar kafazin dhe burgun më të madh në Gaza. Gazetari i kësaj gazete në vazhdim i ka kërkuar botës që të braktis besimin se Izraeli është i vetmi vend demokratik në LM, sepse ky vend është njëri ndër vendet me demokracinë më të brishtë në botë./PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne