Revista amerikane zbulon vendet përkrahëse të ISIS

Një revistë amerikane ka zbuluar emrat e vendeve që përkrahin grupin terrorist ISIS.

Uebsajti i revistës amerikane “Time”, të shtunën në një raport, duke folur në lidhje me vazhdimin e operacioneve terroriste të ISIS në vende të ndryshme, ka shtuar se ISIS ka pësuar dëme të shumta dhe vendet si Tunizia, Arabia Saudite, Turqia dhe Jordania përkrahin këtë grup terrorist. Po ashtu kjo revistë ka shkruar edhe në lidhje me rolin e Turqisë në dërgimin e terroristëve në Siri dhe në mbarë rajonin e LM./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne