Romeo Kara: Shkëlzen, sa të kesh Llallën fli i qetë, por po të ngushtohet laku

Shkëlzen Berisha ka reaguar dje pas akuzave të Saimir Tahirit, për lidhjet e tij me Gërdecin dhe Mihal Dlijorgjin.

Ai ka thënë se dhe Rama ka 100 telefonata me Delijorgjin.

Berishës së vogël i është përgjigjur juristi Romeo Kara, që ka disa procese gjyqësore me të.

Postimi i Romeo Kara

Shume mire qe ti, Zeni i babit i di dhe i thua telefonatat e Rames me Delijorgjin, por per ato qindra telefonata te Nuel Kalajt me babin qe ne 2005, pse nuk te del zeri? Mesa di une, vjedhja e milionave eurove, nuk eshte veper me pak e rende se trafiku, per te mos thene qe eshte shume me e rende. Hajde Zeni, behu pak trim dhe dil ne fis, e futja edhe nje cike babit dhe Nuelit. Boll deri tani, te tjeret ta kane futur ty. Me fal se harrova. Ate heroinen qe coje me makinen e babit dhe karburantin e shtetit te Landi i Jasharit ne Vlore, nuk e ke harruar besoj. Bo bo edhe ti po ne ne Vlore si Saimiri. Megjithate po pate problem me kujtesen, te ndihmon Izeti. Me mire lere kete radhe babin, e mos ja fut, se edhe te heroina qenkeni te dy te implikuar dhe ta fut edhe ai pastaj. Nuk ta fal ai ne keto raste. Ose thuaje me mire, se ti frike vetem burgun ke, dhe ne kete rast, ti burg nuk ben. Te kane shpetuar afatet e parashkrimit. Nje keshille nga ana ime: nese catine tende e ke prej xhami, mos hidh gure ne catine e tjetrit. Ik tani fli i qete, sa te kesh Llallen, por mos e fli mendjen, sa te me kesh mua. Po ngushtohet laku, Zeniii.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne