Rreth 200 zjarrfikës të mobilizuar në Aleksandropoli/ Digjen shtëpi e makina, situata me zjarret jashtë kontrollit në disa zona në Greqi

I pakontrollueshëm është bërë zjarri që ka përfshirë zonën e pyjeve në Fyli. Banorëve që banojnë në Ano Liosia, Gennimata dhe Kanala, u është kërkuar që të largohen, pasi zjarri ka arritur shumë pranë banesave. Gjithashtu në këtë territor është raportuar edhe për shtëpi të djegura.

Zonat pyjore në Aleksandropoli dhe në Rodopi gjithashtu janë përfshirë nga flakët, teksa zjarri në Aleksandropoli po vazhdon për të katërtën ditë me radhë.

Bëhet me dije se në frontet e zjarrit të Aleksandropolit po punojnë 214 zjarrfikës me 59 automjete, 11 njësi këmbësore./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne