Rusia paralajmëron SHBA-të për ndërhyrjen ushtarake në Siri

“Nga rezultatet negative të ndërhyrjes ushtarake do të jenë përgjegjës ata që kanë nisur këtë iniciativë të dyshimtë dhe tragjike”, ka paralajmëruar Vladimir Safronkov

Safronkov, ka bërë disa deklarata për gazetarët pas seancës së mbyllur në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ku u diskutua për sulmin kimik i kryer në qytetin Idlib të Sirisë.

“Nga rezultatet negative të ndërhyrjes ushtarake do të jenë përgjegjës ata që kanë nisur këtë iniciativë të dyshimtë dhe tragjike”, ka paralajmëruar Vladimir Safronkov.

Ndaj pyetjes se çfarë do të jenë rezultatet negative Safronkov është përgjigjur “Shikoni Irakun dhe Libinë”./ AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne