Sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrisë, Engjëll Agaçi paraqitet në SPAK

Engjëll Agaçi është paraqitur mëngjesin e sotëm në Ambientet e Prokurorisë së Posaçme. Ende nuk dihet arsyeja e thirrjes së Engjëll Agaçit në Prokurorinë e Posaçme, por dyshohet se do të dëshmojë për aferën e inceneratorit të Tiranës.

Kujtojmë që ditët e fundit, Prokuroria e Posaçme ka shtuar në mënyrë intensive hetimet për aferën e inceneratorit të Tiranës, ku kryebashkiaku Erion Veliaj dhe zv/kryeministrja Belinda balluku kanë dhënë “llogari” përballë prokurorëve për atë që quhet si “vjedhja e shekullit”. Kujtojme që kjo nuk është hera e para që Engjëll Agaçi futet në ambientet e Prokurorisë së Posaçme pasi më herët ai është pyetur edhe për inceneratorin e Fierit dhe të Elbasanit.

Gjithashtu emri i Engjëll Agaçit  u përmend gjatë investigimit në dokumentarin e transmetuar në “Rai 3” ku ai shihet si negociator mes qeverisë Rama dhe Meloni për marrëveshjen e refugjatëve./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne