SERBIA NËSE BËHET ANËTARE E NATO-S KUNDËR RUSISË, ANGLOAMERIKANET DO TE UA RIKTHEJNË SERBISË KOSOVËN NË BAZË TË REZOLUTES 1244, ME KUSHT QE SERBIA TE UA DOREZOJ SOVRANITETIN E SAJ NATO-S

Nga Bajramm Shabani

Rikthimi i Serbisë në Kosovë është çështje kohe, Perendimi do ta rikthej Serbinë në Kosovë në bazë të Rezolutës 1244, pasi që Serbia të behet edhe DEJURE anëtare e NATO-s sepse Serbia DEFACTO është anëtare e NATO-s.

Angloamerikanet duan një konflikt me çdokusht në mes Kosovës dhe Serbisë, ata duan ta fusin Serbinë në kurth nëpërmjet Albin Kurtit dhe Alekander Vuçiqit.

Albin Kurti provokon serbet e Veriut të Kosovës ndërsa Vuçiqi intervenon me ushtri në Kosovë, pastaj NATO intervenon në Serbi dhe stacionohet në Nish dhe ne bazen ushtarake dy kilometra ne juglindje të Bujanovcit. Pastaj angloamerikanet ja rikthejnë Serbisë Kosovën sipas Rezolutes 1244 dhe Serbia behet properendimore e antiruse njesoj si Ukraina, Gjeorgjia dhe Greqia ortodokse.

Në fund Vuçiqi i drejtohet popullit serb NARODE STOKO MOJA, ne e humbem Kosoven me 1999 por ja tash Serbia u be anëtare e NATO-s por e rikthyem serish Kosovën në kuader të Serbisë.

Pastaj Vuçiqi agjenti i MI6 anglez vazhdon duke justifikuar tradhtinë e madhe ndaj Serbisë, ai justifikon tradhtinë kunder Rusisë duke mashtruar popullin serb se ku ishte Rusia ne vitin 1999 kur NATO bombardoi Serbinë, perse Jelcini PIJANECI i PERES TROJKËS nuk na ndihmoi.

Serbia nëse pranon të behet vasale e Perendimit duke e rikthyer Kosoven ne kuader te Serbisë, ne kembim te heqjes dore nga sovraniteti, kultura dhe traditat pravosllave serbe. Atëherë i bie qe Serbia do ta rikthej Kosoven ne kuader te Serbisë me kusht që te heq dorë nga sovraniteti duke u bere vasale dhe satelite e NATO-s.

Mbajeni mirë ne mend çfarë po ju them Serbia kurrë nuk guxon ta sulmojë Kosoven pa pelqimin e NATO-s, nese Vuçiqi sulmon Kosoven atëherë dijeni se eshte agjent i angloamerikaneve.

Nese Serbia sulmon Kosoven shqiptaret e Kosoves nuk humbin asgje, sepse nuk kanë çfarë të humbin perderisa Kosova nuk është shtet por është koloni dhe protektorat i NATO-s, por ketu humb vetem Serbia sepse pushtohet nga NATO.

Ashtu kështu shqiptaret e Kosoves janë të lodhur me nga prezenca e angloamerikaneve ne Kosovë, dhe jam mese i bindur që rikthimin e Serbisë do ta presin me gezim.

Une personalisht si shqiptar dhe si shtetas i Serbisë jam kunder anëtarësimit të Serbisë në organizatën terroriste të NATO-s, jam pro nje Serbie proruse dhe qe e pranon Kosoven e pavarur me kusht që NATO dhe KFOR-i me EULEX-in te largohen nga Kosova.

Një Serbi properendimore dhe antiruse e rikthen Kosovën në kuader të Serbisë, në bazë të Rezolutes se OKB-së dhe humb sovranitetin e saj. Ndërsa një Serbi proruse dhe antiperendimore e njeh pavarësinë e Kosovës, dhe njëkohësisht Serbia e ruan pavaresinë dhe sovranitetin e saj shtetëror duke mos pranuar te behet vasale e angloamerikaneve, të cilet e bombarduan me 1999 me uranium të varfëruar.

Tani shtrohet pyetja hipotetike çfarë kuptimi ka rikthimi i Serbisë në Kosovë, kur Serbia humb pavaresinë dhe sovranitetin e saj duke u bere anëtare e NATO-s.

Statusi i Kosoves kurrë nuk do te zgjidhet nga angloamerikanet, por statusin e Kosoves ne Rendin e Ri Boteror MULTIPOLAR do ta definojnë Rusia dhe Turqia e larguar nga NATO ne aleancë me Rusinë.

Jam mese i bindur qe Rusia do ta njoh pavaresinë e Kosoves ne te ardhmen, dhe kte e ka potencuar Vladimir PUTINI ne menyre indirekte nese njihet statusi i rajoneve ruse ne Ukrainë.

Mjerisht në Serbi Perendimi kontrollon si poziten ashtu edhe opoziten serbe dhe forcat pseudonacionaliste, edhe sikur Serbia sot te ishte e gatshme per ta njohur Kosoven shtet sovran kte nuk e lejon Perendimi, sepse ata duan gjithmonë te kete konflikte nderetnike duke i instrumentalizuar si serbet ashtu edhe shqiptaret.

Ne realitet shqiptaret dhe serbet jane popuj ballkanas dhe komshi me njeri tjetrin qe kane jetuar ne shekuj pranë njeri tjetrit, dhe kanë shumë gjera te perbashketa siç është muzika, ushqimet, traditat, mentaliteti dhe historia.

Prandaj them qe na duhen njerez te guximshem nga dy palet te cilet duhet te krijojnë politika paqe dhe bashkëpunimi ne mes veti, e te mos lejojme qe akoma te instrumentalizohemi nga Perendimi per interesa te satanisteve dhe imperialisteve ku do te perdoremi mish per top.

Ne fund dua te them se pas bandave te Radojçiqit ne Veriun e Kosoves fshihen angloamerikanet, te cilet nepermjet piuneve te tyre te SORROSIT Kurtit dhe Vuçiqit, krijojnë konflikte artificiale ne mes Serbisë dhe Kosoves per ta futur Serbinë në NATO.

NATO-s i duhet
një konflikt i kontrolluar ne mes shqiptareve dhe serbeve per ta pushtuar Serbinë, dhe per te ua rikthyer Serbisë jo vetem Kosoven por nese
eshte e nevojshme edhe Shqipërinë.

Në foto forcat e NATO-a në bazen serbe ne Bozhnjevac te Bujanovcit, Dritan Demiraj, Dritan Goxhaj, nuk i dua forcat e NATO-s ne Bujanovc le te thejnë qafen le te shkojnë ne Beograd te Vuçiqi.

Bajramm Shabani

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne