EtiketeKosove

Opinion

Ramazani kaloi, xhemati dështoi

nga Faik Miftari. Në dy periudhat e kaluara kohore, 1989-1999 dhe 1999-2014, kemi pas një fluks të shtuar të prezencës së besimtarëve mysliman, të xhematit në...

Opinion Rajoni

Kurthi serb për Tiranën

nga Janusz Bugajski. Qeveria e Serbisë mund të jetë duke planifikuar eliminimin e ekzistencës së shtetit të Kosovës duke mbështetur një projekt të “Shqipërisë...

Rajoni

Haradinaj i sulet Mogherinit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kritikoi nga Prishtina shefen e politikës së jashtme Federica Mogherini për stepjen e reformave në Kosovë pasi sipas...

Rajoni

Trepça tani është 100% e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka nënshkruar sot vendimin e miratuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës për statutin e Trepçës. Ky vendim...

OPINIONE