Shpërthen Tahiri, akuza të forta Metës dhe Shkëlzen Berishës

Saimir Tahiri ka lëshuar akuza të forta ndaj Presidentit Ilir Meta dhe djalit të ish-kryeministri Sali Berisha.

Djali i Sali Berishës ka folur 30 minuta pas ngjarjes së Gërdecit me pronarin e asaj ndërmarrje dhe nuk është thirrur një herë nga prokuroria, se cfarë foli me këtë njeri që vrau 26 veta.

Ndërkohë që unë po shkoj në burg, unë po arrestohem. Një tjetër që del duke kërkuar 7% dhe numëruar fletët e bllokut dhe nuk shkoi në burg, sot është President i Republikës. Kjo është Shqipëria” deklaroi Tahiri.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne