Shpërthim i fuqishëm kur ministrat po zbrisnin nga avioni

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak çaste më parë në portin e Adenit në Jemen . Si pasojë e të cilit kanë mbetur disa persona të vdekur dhe me dhjetëra të tjerë të plagosur.

Mediat bëjnë me dije se shpërthimi ndodhi në momentin që në aeroport po zbrisnin ministrat e qeverisë së re. Nga raportimet paraprake mësohet se nga shpërthimi të ketë mbetur i vrarë një prej ministrave si edhe disa prej shoqëruesve të anëtarëve të ekzekutivit.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne